Turystyka zdrowotna

Sanatorium biała akacja

sanatorium biala akacja

Położenie
kompleks sanatoryjny położony jest w uzdrowiskowej części Odessy, pomiędzy dzielnicami arkadią a malyi fontann, przy francuskim bulwarze, na zadrzewionym terenie. Najbliższy sklep znajduje się ok. 100 m od obiektu, większy market i kantor ok. 1 km w stronę Centrum, przez ulicę sklep firmowy win ‘Odessa’. Do atrakcji Starego Miasta Odessy jest około 5 km, można tam dojechać tramwajem nr 5, przystanek przy sanatorium; ok. 10 km od lotniska międzynarodowego; ok. 3 km od międzynarodowego Dworca Kolejowego ‘Odessa-Holovna’, ok. 7 km od głównego Dworca Autobusowego. Plaża publiczna delfin, wydzielona część dla gości sanatorium, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 450 m od obiektu. Zejście do plaży jest strome i prowadzi schodami przez Park Zdrowia. Parasole i leżaki płatne z możliwością wypożyczenia tylko na terenie fragmentu plaży wydzielonego dla restauracji lub klubów.

Obiekt
obiekt biała akacja posiada dwa korpusy: korpus sypialny, gdzie znajduje się również stołówka oraz korpus zabiegowy – połączone między sobą korytarzem. Poruszanie się między obiema częściami możliwe jest również na zewnątrz, obiekt posiada wewnętrzne podwórko z klimatyczną aleją drzew, która prowadzi w kierunku morza.

Na terenie sanatorium znajduje się skromna restauracja i kawiarnia, dyskoteka, biblioteka (literatura jednak w większości w j. ukraińskim lub rosyjskim), sala widowiskowo-konferencyjna, bilard, basen, siłownia, sauna, salon kosmetyczny i solarium, sejf (na recepcji), kort tenisowy, sala gimnastyczna, plac zabaw dla dzieci.

Na terenie obiektu znajduje się dodatkowo niewielki płatny parking.

Pokoje skromne i niewielkie, ale schludne o standardzie turystycznym z łazienką (w większości prysznic), w pokojach zwężone łóżko małżeńskie lub dwa łóżka pojedyncze. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację balkon, telewizor, lodówkę i ręczniki.

biala akacja pokoje

Pokoje standard 2 os. (dla 1 lub 2 os.) typu Studio (2+2) ze wspólnym przedpokojem.

Pokoje lux (dla max. 3-4 os.), 2-pokojowe: pokój dzienny z rozkładaną sofą i sypialnia; wyposażone dodatkowo w czajnik.

Wyżywienie 3 x dziennie, skromne i dietetyczne, serwowane do stolików, kuchnia ukraińska, bazująca przede wszystkim na produktach sezonowych i kaszach, posiłki dość jednostajne. Internet w obiekcie znajduje się sieć wi-fi dostępna w holu głównym oraz w okolicy restauracji.

Dla dzieci - obiekt posiada plac zabaw dla dzieci.

Niepełnosprawni
obiekt nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i osób z utrudnieniami w poruszaniu się, windy znajdują się w korpusie głównym (sypialnym), w korpusie zabiegowym są tylko schody.

biala akacja zabiegi

Leczenie
w sanatorium biała akacja baza zabiegowa znajduje się w oddzielnym korpusie, do którego przechodzi się przez korytarz. Przy korpusie zabiegowym zlokalizowana jest również pijalnia wody leczniczej z własnego źródła Biała Akacja (woda typu artezyjskiego). Gabinety lekarzy ogólnych oraz pielęgniarek dyżurnych znajdują się na poszczególnych piętrach budynku głównego (sypialnego) oraz w korpusie zabiegowym. Na podstawie badań zleconych przez lekarza, przeprowadzonych na miejscu, przypisywane są odpowiednie zabiegi medyczne oraz ewentualna dieta. Książeczki zabiegowe są w dwóch językach: ukraińskim i polskim.

W sanatorium leczy się choroby o profilu typowym dla uzdrowiska w Odessie, m.in.: niewydolność naczyń mózgowych (przemijający atak niedokrwienny, udar niedokrwienny oraz krwotoczny udar mózgu); stany po zawale i rewaskularyzacji naczyń serca (stentowanie naczyń); nadciśnienie tętnicze; zaburzenia metabolizmu węglowodanów, cukrzycę; choroby układu mięśniowo-szkieletowego, dyskopatię, choroby zwyrodnieniowe stawów itd.; choroby ogólnie somatyczne (choroby przewodu pokarmowego, dróg oddechowych itd.).

Zakres usług medycznych uwzględnionych w cenie / wg zaleceń lekarza diagnostyka: badania laboratoryjne i instrumentalne (według wskazań lekarzy): ogólna analiza krwi i moczu, poziom cukru we krwi, elektrokardiogram, monitorowanie jsc, usg serca; zabiegi: kąpiele: perełkowa, świerkowa, jodobromowa, żywicowa, z preparatem perozon (melisa, rozmaryn, waleriana), preparat pinimentol na mięśnie i stawy, z solą morską i olejkami eterycznymi, tlenowe, z biszofitem; prysznic: okrężny, igiełkowy, wschodzący; hydromasaż „kaskada”: masaż wirowy na nogi; pieloterapia (borowina); lecznicze wody mineralne: woda „biała akacja” i „morszyńska”; fitoterapia (ziołolecznictwo, według profilu patologii) - 1 mieszanka ziołowa; fizykoterapia: elektroforeza z lekami, promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone, ultradźwięki, elektrostymulacja, magnetoterapia (w tym laser magnesowy); gimnastyka lecznicza (w tym według metody ewminowa), laseroterapia; masaż 1 partii ciała (np. 1 odcinek kręgosłupa); inhalacja (ziołowa, z mieszanką leków oskrzelowych, sodowa itd.); ewentualnie basen zgodnie z zaleceniami lekarza i przy posiadaniu zaświadczenia od dermatologa (dla kobiet – od ginekologa) / 30 minut.

Konsultacje: wizyta u lekarza prowadzącego, pierwsze wizyty u: lekarza internisty, kardiologa, laryngologa, oftalmologa, ginekologa, lekarza stomatologa, urologa, neurologa, endokrynologa, według profilu choroby.

Zakres usług medycznych płatnych dodatkowo / wg zaleceń lekarza
masaż podwodny, sucha wanna z dwutlenkiem węgla, bicze szkockie (tzw. 'Szarko'), koktajl tlenowy, masaż leczniczy, masaż antycellulitowy, kosmetolog, stomatolog, USG: jamy brzusznej, nerek, ginekologiczne, piersi, stawów kolanowych, serca, tarczycy.

Naszym zdaniem
spośród wszystkich innych sanatoriów w odessie biała akacja jest najlepiej przystosowana do przyjmowania obywateli polskich. Standard obiektu jest uśredniony, wart uwagi jest teren należący do obiektu przechodzący aleją drzew w park, który z kolei przechodzi w drogę prowadzącą do morza. Z końca alei roztacza się malowniczy widok na Morze Czarne, a podczas ciepłych wieczorów organizowane są tam również tańce. Minusem może być bardzo skromne wyżywienie, różnorodnością kuchni przypominające minioną epokę.

 Informacje i zapisy: tel. 600826144 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.