Turystyka zdrowotna

Sanatorium „PLISSA” - to jeden z najnowszych i najbardziej komfortowych - obiektów sanatoryjnych na Białorusi.

Ten kompleks uzdrowiskowo-sanatoryjny - znajduje się w województwie Witebskim - 21 km od Głębokiego 65 km od Połocka, 186 km do Mińska. Wybudowany w stylu pałacowo-parkowym - oddany do użytku w 2016 roku. Położony nad brzegiem polodowcowego, głębokiego czystego jeziora Plissa. Otoczony lasem sosnowo - liściastym. Park leśny zajmuje 24 ha – są tam ścieżki spacerowe, ławki do kąpieli słonecznych, plaża, przystań dla lodzi rekreacyjnych, katamaranów i kajaków, oraz miejsca do wędkowania. Kompleks jest ogrodzony i strzeżony.

Sanatorium otrzymało Błogosławieństwo Cerkwi Prawosławnej - Główny Budynek zbudowany jest na planie Krzyża Św. Eufrozymy Połockiej. Na miejscu jest Czasownia. 70 km od wioski Plisa znajduje się największa świątynia prawosławna - KATEDRA POLOCKA oraz KLASZTOR - SPASO – JEWGELINIEWSKI.

Sanatorium ma własne ujęcia wód mineralnych i pokłady borowin. Podziemna woda mineralna pitna „PLISSA” - o malej mineralizacji / chlorek – siarczan – wapniowo – sodowy /. Wskazana do picia w – przewlekłych zapaleniach żołądka, przewlekłych zapaleniach okrężnicy i jelit, przewlekłych chorobach wątroby i dróg żółciowych, przewlekłych

Mineralna podziemna woda balneologiczna „PLISS” - ma podwyższona zawartość siarczanu i wapnia oraz znaczne ilości bromu.

Są czterokrotnie większe wartości niż wody w Druskiennikach czy w Birsztanach na Litwie. Stosowana jest do użytku zewnętrznego – głownie w kąpielach - wskazana w chorobach układu nerwowego, kostno – stawowego, układu oddechowego, krążenia, w schorzeniach urologicznych, w ginekologii oraz chorobach skórnych.

Borowina z jeziora o nazwie „PLISSA” - jej aktywność biologiczna ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i absorpcyjne – wzmacniają procesy metaboliczne. Ma wpływ na podstawowe funkcje i systemy życiowe organizmu – takie jak oddychanie, krążenie, metabolizm i wydalanie. Ekspozycja ludzkiego układu odpornościowego na „błoto” pomaga aktywować mechanizmy obronne organizmu

Wskazania do leczenia - zaburzenia układu kostno – stawowego i tkanki łącznej, zapalenia kaletki, zapalenia szpiku, skolioza. Zaburzenia obwodowego układu nerwowego – nerwobóle, zapalenia nerwu, zapalenia korzeni nerwowych. W chorobach kobiecych - przewlekle procesy zapalne, dysfunkcje jajników. Choroby męskich narządów rozrodczych – niepłodność, zapalenia jader, zapaleniach gruczołu krokowego, najądrza, zaburzenia erekcji. W układzie oddechowym – częste przeziębienia.

Sanatorium „PLISSA” - oferuje trzy programy pobytowe

I - OGOLNY PROGRAM ZDROWIA - ten program sanatoryjny wskazany jest w zaburzeniach metabolicznych, otyłości, w zespole chronicznego zmęczenia, przy nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy, zapaleniach przewlekłych oskrzeli, zaburzeniach przewodu pokarmowego zapaleniach trzustki. Obecnie większość ludzi żyje w ciągłym stresie, powoduje to huśtawkę nastrojów, utratę zainteresowania życiem, chronicznym zmęczeniem. Grupa wysokiego ryzyka obejmuje mieszkańców dużych miast - zwłaszcza tych, którzy stale są pod stalą presja w pracy. Wśród chorób predysponujących do manifestacji choroby - są choroby przewlekle, infekcje wirusowe i złe warunki środowiskowe.

Zespól przewlekłego zmęczenia zazwyczaj objawia się:

* bezsennością w nocy i sennością w ciągu dnia,

* słabe mięśnie,

* postępujące zmęczenie,

* częste przeziębienia,

* dramatyczne wahania nastrojów – od apatii do niepokoju,

* zapominanie i roztargnienie,

* światłoczułość i wrażliwość audio,

* spadek aktywności umysłowej.

Ilość dni pobytu jest dowolna – tu program do 10 dni – skierowanie obejmuje – zakwaterowanie w pokoju wybranej kategorii, wyżywienie 3 x dziennie – szwedzki stół, podstawowa konsultacja lekarska, zabiegi lecznicze za dodatkowa oplata wg wskazań lekarza sanatoryjnego pobyty w strefie basenów i saun, picie wody mineralnej.

II - PROGRAM TERAPEUTYCZNY NR 1 - dotyczy leczenia chorób układu kostno – stawowego. Pobyty od 10 dni i więcej.

Po urazach chrząstki, uszkodzeniach stawów, z osteochondoza kręgosłupa, osteoporoza, moczanowym zapaleniem stawów, osoby z endoprotezami i inne. Celem programu jest wzmocnienie procesów metabolicznych w tkankach stawowych w celu złagodzenia zespołu bólowego i wzmocnienia tkanki kostnej a także w zapobieganiu osteoporoz. Oczekuje się poprawy samopoczucia, złagodzenie bólu i poprawę ruchomości stawów.

W usługę wchodzi – zakwaterowanie w wybranym typie pokoju, wyżywienie 3 x dziennie szwedzki stół, konsultacje lekarza i ułożenie programu leczenia, wizyta u ortopedy i neurologa - zabiegi medyczne:

# okłady ozokerytowe i parafinowe,

# hydroterapia – kąpiele w wodach mineralnych, cztero – komorowe wanny lub natryski – z kontrastem ciśnieniowym, galwaniczne, prysznice Charcota.

# terapia borowinowa; okłady ogólne i lokalne, kąpiele z woda mineralna + borowina,

# masaże – ręczne i mechaniczne,

# elektroterapia – SMC, DDC, elektroforeza, terapia ampli-pulsacyjna, ultradźwięki, laseroterapia magnetyczna,

# Combiowa elektroforeza próżniowa,

# leczenie farmakologiczne,

# ćwiczenia gimnastyczne – indywidualne i grupowe,

# karboksyterapia – 1 strefa,

# fitoterapia,

# Nordic Walking, siłownia,

# pobyty w strefie basenów i saun.

III – PROGRAM TERAPEUTYCZNY NR 2 - program przeznaczony jest przy pobycie nie mniej jak 10 dni lub więcej. Dotyczy zaburzeń układu rozrodczego u kobiet. Stosuje się w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych i niepłodności, po przebytych zabiegach operacyjnych. Sanatorium „PLISSA” - jest wyposażona w nowoczesna bazę diagnostyczna i lecznicza do kompleksowego badania i leczenia

Oferuje szeroki wachlarz zabiegów, wybranych indywidualnie przez wykwalifikowanego ginekologa dla każdego pacjenta w zależności od rodzaju zaburzeń.

Usługi medyczne:

# diagnostyka; badania lekarskie, kolposkopia, USG, wymazy, badania hormonalne i inne,

# konsultacje specjalistów,

# hydroterapia – kąpiele, prysznice,

# ablution pochwowy lub tampony lecznicze,

# fizjoterapia: darsonwalizacja, galwaniczne, elektroforeza, terapia ampli-pulsacyjna, dożylna magnetyczno – laserowa obróbka laserowa, laseroterapia kawitacyjna, działanie laserem magnetycznym przez skore, terapia ultradźwiękowa,

# masaż ginekologiczny,

# pływanie w basenie,

# sauny – rosyjska, fińska i hammam turecki,

# fitoterapia,

Te dwa programy terapeutyczne - lecznicze – są tworzone na zasadzie „ALL INCLUSIVE” - wykorzystując lokalne źródła wód mineralnych i pokłady borowin, – które w połączeniu o najnowocześniejszy sprzęt do fizjoterapii i profesjonalizm personelu medycznego – mogą przynieść ulgę i poprawić stan zdrowia wypoczywających.

UWAGA – zakupienie programu „all inclusive” - w zakresie wszystkich indywidualnych zabiegów leczniczych zaleconych przez lekarzy dla każdego klienta - jest zlecane z uwzględnieniem jego stanu zdrowia i wyników badan - maksymalnie - 5 – 6 podstawowych zabiegów leczniczych dziennie.

Podejście do leczenia – „all inclusive” nie jest standardem w innych sanatoriach i jest wyjątkowa okazja do poprawy zdrowia w sanatorium „PLISSA”

Pięciopiętrowy kompleks mieszkalny zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku w pokojach - 1, - 2, apartamentach i pięciu willach. Pokoje wyposażone są: umywalki, prysznice, WC, bidety, Wi-Fi, suszarki do włosów, telefony, klimatyzacje.

Dla wygody gości wszystkie budynki połączone są galeriami. Wszystkie budynki posiadają windy oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Kompleks sanatoryjny ma komfortowa prywatna plaże, molo z lodżiami i katamaranami do aktywnego wypoczynku na wodzie, tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Wieczorem można brać udział w programach rozrywkowych w kawiarni, salach gier lub na otwartym patio z widokiem na jezioro.

Wyżywienie typu szwedzki stół - w budynku restauracyjno – stołówkowym – dwie sale na 100 miejsc. Na jedna zmianę. W godzinach

# śniadanie                 09:00 - 10:00,

# obiad                       13:00 - 14:00,

# kolacja                     19:00 - 20:00,

Przykładowe ceny płatnych usług medycznych w rublach białoruskich - USG – od 5 e, kąpiele w wodach mineralnych od 3 e, wanna sucha kwasowęglowa od 6 e, darsonwalizacja od 4 e, lecznicze prysznice od 1 e karboksyterapia – gazowe zastrzyki od 5 e, krioterapia lokalna od 4 e, laseroterapia od 2 e, magnetoterapia od 5 e, podwodny masaż od 10 e, ultradźwięki od 4 e. Konsultacja lekarz ginekologa od 7 euro, inni specjaliści to – ortopeda – traumatolog, terapeuci, neurolodzy i inni.

Basen - 3 e / 1 godz.

Możliwość zakwaterowania – dzieci 20 e / doba, młodzież – 25 e, miejsce dodatkowe dla osoby dorosłej 40 e.

Możliwość kwaterowania w kottedzach - 2 i 5 piętrowych. - Jedna osoba – doba – 490 zł, za 3 osoby - 1350 zł.

Skierowanie nie zawiera:

& transportu, istnieje zamówienie transferu za dodatkowa oplata,

& opłaty klimatycznej - płatnej po przyjeździe w sanatorium w rublach białoruskich,

& płatnych dodatkowych zabiegów i usług medycznych czy imprez i wypożyczania sprzętu sportowego,

& wizy białoruskiej - 150 zł,

INFORMACJE I UWAGI:

- przyjazd pierwszego dnia od godziny 14:00, wyjazd ostatniego dnia o godz. 12:00.

- czas na Białorusi zima + 2 godz., latem + 1 godz. Waluta rubel białoruski, główne drogi płatne – przy własnym transporcie,

- ważny paszport minimum 6 miesięcy,

Prosimy o wcześniejsza rezerwacje - Zaprasza Biuro Podróży ALEX

tel 600826144, 85/6759796

mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.alexbp.pl / FIREFOX /.